רהיטים כללי

איך לבחור ריהוט לדירה שעוברת שיפוץ?

איך לבחור ריהוט לדירה שעוברת שיפוץ

שיפוץ הוא הזדמנות מצוינת לרהט מחדש דירה. הרהיטים שתבחרו הם לא "רק" פריטים פונקציונליים אלא גם חלק בלתי נפרד מהאופי של הבית, ולכן חשוב לתכנן את הקנייה בתשומת לב רבה. בפרט מומלץ להתייחס לשיקולים שמפורטים כאן בעמוד.

חומרי גלם איכותיים

הפרמטר הראשון שאותו חשוב לבחון הוא איכות חומר הגלם שממנו עשוי כל רהיט. כך למשל מזנון מעץ אגוז או שולחן פינת אוכל מעץ אלון יחזיקו מעמד שנים רבות, והיופי שלהם יישמר לפרק זמן ממושך, ולכן הקנייה שלהם מקנה יחס עלות תועלת משתלם מאוד. באופן דומה ספות עם ריפודים מבדים עמידים הם הבחירה הנכונה לדירה אחרי שיפוץ, כשהמטרה היא נחת לתקופה מקסימלית ולא רהיטים שתוך שנה שנתיים תצטרכו להחליף.

תפסת מרובה לא תפסת

שיפוץ דירות בכל גודל מאפשר לכם לתכנן את כל החללים מחדש, וכדאי לנצל את האופציה הזו. בבתים רבים מתווספים עם השנים עוד פריטים ועוד פריטים, והתוצאה היא חלל עמוס יתר על המידה. הכלל 'תפסת מרובה לא תפסת' מתאים מאוד גם לריהוט דירות, ובוודאי שאחרי שיפוץ. מומלץ לבצע מדידות מדויקות של השטח בכל חדר וחלל, ואפילו לשרטט על דף איך הם ייראו אחרי שתוסיפו את הרהיטים הנחוצים. אם נוצרת צפיפות על הדף, גם בפועל הסלון שלכם עלול להיות צפוף מדי, וחבל.

מוקדי עניין

רהיטים נועדו לקיים חיים נוחים, אבל כאמור מדובר גם במרכיב משמעותי באווירה שנוצרת בדירה, ובמיוחד בסלון. בהתאם רצוי לייצר שניים או שלושה מוקדי עניין בחלל המרכזי של הבית. למשל, מסגרת לטלוויזיה שניתן להניח עליה פריטי נוי קטנים מושכת תשומת לב וביחד עם המסך עצמו מהווה מוקד אחד. כורסא מעוצבת שמוצבת בנפרד ממערכת הישיבה, וגם שונה ממנה בגוונים, היא עוד דוגמה למוקד עניין, ודרך נוספת להעניק אופי לחלל היא באמצעות חיפוי קיר ייחודי – גם לחלק קטן ממנו.

הרמוניה

אחת הסיבות העיקריות שבגללן ריהוט דירה שעוברת שיפוץ הוא פעולה שמספקת תועלת גבוהה מאוד היא האפשרות להתייחס במקביל לכל החללים בנכס. בפרט מומלץ לשמור על הרמוניה מוצלחת בין הסלון לבין פינת האוכל. ברוב הדירות המודרניות, ולכן גם בדרך כלל אחרי שיפוץ, הסלון ופינת האוכל נמצאים בחלל אחד וללא הפרדה ביניהם. בהתאם חשוב לייצר המשכיות בין שני האזורים. למשל, באמצעות הצבת שולחנות עגולים או אליפטיים בשניהם, או על-ידי קניית שולחן אוכל ושולחן סלון באותו גוון.

מזנונים תלויים

טרנד מעניין שמתאפיין במספר יתרונות הוא מזנון תלוי בסלון, ובפרט מתחת למסך הטלוויזיה שאותו תולים על קיר. היתרון הראשון הוא בהיבט האסתטי, בזכות המראה המרחף שמשתלב היטב עם הקווים הנקיים של מזנון באיכות גבוהה. היתרון השני הוא במישור הפרקטי, מפני שקל יותר לנקות את הרצפה מתחת למזנון. היתרון השלישי הוא פתרון האחסון הנוח שמספק המזנון, כך שאפשר יהיה להימנע מבלגן בסלון – וכך היופי של הרהיטים החדשים שלכם יתבלט יותר לעין.

קרדיט תמונה Canva Pro