רהיטים כללי

איך לנקות כתם שמן מהספה?

ספה דגם בלו

אם שמתם לב לפתע שיש כתם חדש על גבי הספה שלכם, ייתכן ומדובר בכתם של שמן כתוצאה מאוכל שאכלתם בסלון. אם ברצונכם להסיר את השמן מהספה, המאמר הבא הוא בשבילכם. ריכזנו לכם כאן את כל המידע החשוב וזה כולל שיטות לניקוי הספה והוצאת כתמי שם בדרכים שונות. אם החלטתם לבצע את העבודה בעצמכם, תוכלו לקרוא על כל שיטה ושיטה ולאחר מכן לבחור בשיטה המתאימה לכם.

אם אתם תוהים איך לנקות כתם שמן מהספה, קודם כל אתם בכלל צריכים לאבחן כי אכן מדובר בכתם שמן. שנית, יש להבין כי כתמים שומניים נוצרים מחומרים וסיבות שונות, כאשר שיטות ניקוי הספות ישתנו בהתאם לסוג הכתם, הזמן שהכתם "ישב" שם ועוד.

רגע לפני שמזמינים חברת ניקוי ספות עד הבית, חשוב לבדוק אם ניתן לחדש את הריפוד בבית או במשרד בעצמכם, העבודה עשויה להיות לא קלה, אבל משתלמת. אם בוחרים שלא לעבוד קשה, זה בסדר גמור, ניתן להזמין ניקוי ספה עד בית הלקוח בעלויות די משתלמות בימינו. ובכל זאת, איך מורידים כתמים מספה? הנה כמה צעדים שכדאי לשקול:

  • סודה לשתייה: למהול במים ולהשאירה אותה לפחות 15 דקות, או עדיף לילה אם אפשר.
  • חומר ניקוי ייעודי: יש להקפיד לרכוש כומר ניקוי כמה שפחות כימי, עדיף מבוסס אנזים.
  • מים וסבון: שיטה זו עשויה לעזור רק אם הכתם מאוד טרי, קרי מאותו הרגע.
  • אלכוהול: אם בוחרים להשתמש באלכוהול, חשוב קודם לוודא שהוא לא מוריד צבע מהספה.
  • מכונת ניקוי: אלו נמצאות ברשותן של חברות ניקוי ספות עד הבית.

עד כמה פתרונות ביתיים מומלצים לניקוי ספה?

בסופו של דבר, פתרונות ביתיים לניקוי ספות יכולים להיות מאוד אפקטיביים. אבל, צריך לדעת להשתמש בפתרונות האלו בצורה נכונה. למשל, לא תמיד אנשים יודעים ששימוש בסודה לשתייה יכול להועיל מאוד בהסרת כתמי השמן השונים מהספה.

כדי להשתמש נכון בפתרונות כמו סודה לשתייה, יש למהול אותה במים עד כדי ייצור מרקם משחתי. כאשר נוצרת משחה המורכבת מסודה לשתייה ומים מהברז, אפשר להתחיל לפעול. ההמלצה היא ליישם שכבה ראשונה, להמתין כמה דקות ואז להסירה עם מטלית לחה.

אגב, כדאי לבדוק גם עם היצרן של הספה בנוגע לאופן הניקוי הנכון והמתאים ביותר מאחר ויש הבדלים בין ניקוי והסרת כתמי שמן מספות עור לבין ניקוי של כתמים שהופיעו על גבי ספות בד.

הסרת כתמי שמן מהספה: מה לגבי מים וסבון?

באופן כללי, שימוש במים וסבון זה הכי פחות מומלץ כאשר מדובר על ניקוי כתמי שמן מספות. אם אתם שואלים איך מורידים כתמים מספה, אז שימוש במטלית נוטפת מים זו ממש לא התשובה. מעבר לכך שזה לא יסיר בהצלחה את הכתם (במיוחד אם הוא ותיק), זה יגרום להחדרת הלכלוך עוד יותר עמוק לתוך הספה.

אם בוחרים להשתמש במים, חשוב לעשות זאת רק עם מטלית לחה ושאינה נוטפת. כמו כן, יש להשתמש בסבון ייעודי או בחומר ניקוי ייעודי עבור ניקוי ספות. בשלב הראשון, יש לבדוק את חומרי הניקוי על גב הספה, שם גם אם ירד הצבע של הספה, אף אחד לא יראה זאת.

טיפ חיסכון עלויות ניקוי ספה: לבסוף, נשאיר אתכם עם טיפ אחרון – תמיד תבצעו השוואת מחירים בין חברות ניקוי ספה עד בית הלקוח. הפערים לעיתים יכולים להיות מאוד משמעותיים, במיוחד אם מדברים על ניקוי של כמה ריפודים וכמה ספות.

לסיכום, ניתן לנקות כתמי שמן מהספה במגוון שיטות שונות כמו שימוש בסודה לשתייה, מים וסבון,  אלכוהול וחומרי ניקוי ייעודיים. אפשר לומר שחשוב מאוד לבצע בדיקה ראשונית לניקוי הספה על ידי מריחת החומר שבו תרצו להשתמש במקום נסתר כמו אזור תחתי או גב הספה וכך תוכלו למעשה למזער נזקים ולהיות בטוחים שהחומר בטוח לשימוש.

במידה ואין לכם את החומרים המתאימים או אם אתם מפחדים לבצע את תהליך הניקוי בכוחות עצמכם, תוכלו לפנות אל חברה מקצועית לניקוי ספות מאחר ורוב החברות יודעות להתמודד עם כתמי שמן, בין אם מדובר על כתמים קטנים מאוד ובין אם מדובר על כתמים גדולים שנשפכו במספר נקודות שונות על גבי הספה.