רהיטים כללי

החלפת דלת הכניסה לבית – איך, מתי, למה וכמה?

החלפת דלת הכניסה לבית

לסוגיה של החלפת דלת הכניסה לבית משמעויות מגוונות. יש לכך משמעות אסתטית, בטיחותית, פרקטית ועיצובית.

בסקירה שלפניכם נסביר איך יודעים מתי להחליף, כיצד בוחרים, מי מבצע את ההתקנה ועוד.

מתי נדרשת החלפת דלת הכניסה לבית

ראשית כל, מתי בדרך כלל נדרשת החלפת דלת כניסה? ניתן להצביע על כמה מצבים שבהם רצוי להחליף:

 1. כניסה לבית חדש – כאשר נכנסים לבית שקניתם (יד שניה), יש מקום לשקול את החלפת הדלת הקודמת. העיצוב בוודאי התיישן ותרצו להקנות לאזור הכניסה את העיצוב בטעם האישי שלכם.
 2. שיפוץ – כאשר משפצים את הבית, זה זמן טוב להחליף את הדלת. זה הזמן לבחור את עיצוב החדש והעדכני, אשר הולם את האופנה הנוכחית והולם את עיצוב הבית החדש.
 3. דלת כניסה בטוחה יותר – דלתות כניסה ישנות, עשויות להיות פחות בטוחות ומאובטחות. ניתן להזמין מתקין דלתות מקצועי, שיתקין דלת שהיא גם מעוצבת מאוד וגם בטיחותית יותר. דלתות בטיחות מעוצבות יכולות לכלול למשל צוהר, שבכות אסתטיות וידיות מעוצבות. חושבים לשדרג את הדלת? עוד פרטים במנעולן פיקס.
 4. חידושים פרקטיים ומודרניים –  ניתן לשדרג את דלת הכניסה לדירה, ולהתאים אותה לעידן המודרני. למשל התקנת דלת כניסה אשר כוללת מנגנון פתיחה ייחודי המבוסס על קורא טביעת אצבע או קוד. אלה דלתות יפות, חכמות, מאובטחות ומודרניות להפליא.

סדר פעולות לבחירה חכמה של דלת הכניסה

אחרי שענינו על השאלה, מתי להחליף, אפשר להמשיך עם סדר פעולות שעונות על השאלה איך בוחרים דלת כניסה מעוצבת לבית. אנו מציעים לפעול כך:

 1. עלויות – תחילה בודקים מהו טווח המחירים של דלתות כניסה חדשות לבית. הטווח רחב למדי וצריך לשלב בין היבטים של אסתטיקה מועדפת לבין התקציב הפנוי. ברגע שאתם יודעים כמה אתם יכולים ומוכנים להשקיע בדלת, עוברים לשלב הבא.
 2. מידות – מדדו את גודל המפתח של הבית או של הדירה. אם תהיתם מה ההבדל בין התקנת דלת כניסה לדלת פנים, הרי שאחד ההבדלים הוא בגודל. בהחלט יתכן שדלת הכניסה תהיה רחבה יותר מדלת פנים ממוצעת. במידה ומשפצים, קחו בחשבון שניתן להגדיל את המפתח, אם רוצים להתקין דלת כניסה רחבה יותר ורבת רושם. עיצוב כזה נחשב לפופולרי מאוד בבתי היוקרה ובדירות מעוצבות בטוב טעם.
 3. סגנון – בשלב זה מגבשים את הסגנון המתאים לדלת הכניסה. בהמשך נציין כמה סגנונות אפשריים, מקובלים ופופולריים. בגדול, רצוי שהסגנון יהלום את האופי של הבית. מרחב הכניסה יוצר את הרושם הראשוני העיצובי של הבית כולו.
 4. התקנה – בשלב זה מזמינים מתקין דלתות כניסה שאתם יכולים לסמוך על טיב ואיכות עבודתו. דלת איכותית שמותקנת כהלכה תיראה במיטבה ותשרת אתכם נאמנה לשנים. התקנה לא איכותית היא מתכון לאסתטיקה פגומה ולעיתים לנזק לצירים, למשקוף ואף לדלת עצמה. בהתקנת דלתות איכות, בוחרים התקנה איכותית!

דלתות כניסה לבית – סגנונות פופולריים ועדכניים

ניתן להצביע על כמה סגנונות פופולריים ועדכניים לדלתות כניסה מרהיבות.

 1. דלתות עץ – מדובר על דלתות מעץ איכותי, בגימור טבעי או עם צביעה בטעמכם האישי. נגרים מצוינים יכולים ליצור דלתות מעצים נבחרים כגון מייפל, אלון ועוד.
 2. דלתות פלדה – חזקות, עמידות, קיימות גם בגרסאות מעוצבות.
 3. דלתות מעוצבות אישית – כוללות אלמנטים כגון חלונות, פנאלים ואפילו הדפסים.
 4. עיצוב כפרי או וינטג' – פתרון שיתאים כאשר זהו העיצוב הדומיננטי בבית.

עולה עולה לנו – אז כמה עולה להחליף דלת כניסה?

על השאלה כמה עולה להחליף דלת כניסה? נאלץ לענות במילה – תלוי. זה מאוד תלוי בהיבטים שונים, למשל האם בוחרים דלת ברוחב סטנדרטי (בסביבות 1.2 מטרים) או שמעדיפים דלת רחבה יותר.

לעיתים ניתן להתקין לא רק דלת יחידה אלא דלת כפולה. מדובר בעצם על דלת דו כנפית, שיכולה להגיע לרוחב של 2 מטרים ואף יותר.

יש גם דגמי ביניים, של דלתות שנקראות כנף וחצי. הדלתות הרחבות עולות כמובן יותר מאשר הרגילות.

גם חומרי הגלם והגימור משפיעים על מחיר הדלת (וכך גם סגנון הידיות והפרזול). ניתן להתקין עיצוב אישי בהתאמה לפי דרישה או לבחור פתרון יותר סטנדרטי, שמחירו זול יותר.

בשורה התחתונה, דלתות פלדה לרוב זולות יותר מאלה שעשויות עץ והן פחות רגישות לקרינת שמש ישירה. וכעת אתם יודעים איך מחליפים דלת כניסה, מתי זה כדאי ואילו אפשרויות קיימות.

קרדיט תמונה freepik