רהיטים כללי

מתחדשים במטבח? כיצד להתאים לעיצוב הבית

מטבח מעוצב

כאשר מעצבים מטבח חדש, חשוב מאוד שלא להתייחס אליו כאל חלל נפרד שעומד בפני עצמו, אלא לוודא שהוא יתחבר לחללים שסובבים אותו בצורה כזו או אחרת. אם לא, בסופו של דבר, המראה של הבית לא יהיה אחיד, ובכל חלל תהיה אווירה אחרת. אל תדאגו, זאת לא משימה מורכבת כמו שאתם אולי חושבים, כדי שעיצוב המטבח יתחבר לשאר החללים בבית כל שעליכם לעשות הוא לעקוב אחר הטיפים הבאים.

צבע

אחת הדרכים הפשוטות ביותר לגרום לחללי הבית השונים להתחבר היא על ידי צבע. יש המון דרכים להשתמש בצע כדי להשיג אחידות, אחת מהן היא פשוט לצבוע את כל הבית באותו הצבע ואז להכניס צבעים נוספים בדרכים אחרות. דרך אחת להשתמש בצבע היא לבחור צבע אחד ולהשתמש בגוונים שונים שלו בחדרי הבית ובמטבח. זהו לא חייב להיות בהכרח הצבע שעל הקירות אפשר בהחלט להשתמש בצבע בווילונות, ארונות, אביזרים, כריות נוי וכדומה. מומלץ מאוד להכניס נגיעות של אותו צבע במקומות שונים בכל חדר ובגוונים שונים שלו, כדי ליצור שכבות, טקסטורות ועומק.

אם אתם אוהבים צבעים ורוצים להשתמש בצבעים שונים, עשו זאת, אך שימו לב שאתם לא בוחרים יותר מדי צבעים. 3 עד 5 צבעים בהחלט מספיקים, עם יותר מדי צבעים החלל עשוי להפוך למעט עמוס וסביר להניח שלא תרצו בכך.

סגנון

דרך מעולה לחבר את המטבח עם שאר החללים בבית היא על ידי סגנון עיצוב משותף. אם בחרתם בסגנון מסוים של עיצוב, כמו למשל קלאסי, מודרני, תעשייתי, כפרי, אקלקטי, בוהמי וכדומה, זה רק טבעי שתעצבו באותו הסגנון גם את המטבח. עם זאת על תעשו העתק הדבק ותהפכו כל חדר לחיקוי של קודמו, השתמשו בחומרים, טקסטורות ורהיטים שונים כדי להעניק לכל חלל חיים משל עצמו.

החשיבות של סגנון עיצוב זהה בכל הבית גדולה, ללא אותה אחידות, הבית יראה כמו בלגן אחד גדול. אם בכל זאת יש לכם חיבה לסגנונות שונים מרחבי העולם, נסו לשלב אלמנטים מהם בכל חלל וחלל, לרבות במטבח. זו משימה שאולי תדרוש מכם מחשבה, אבל היא תגרום למטבח לזרום עם העיצוב הכללי בצורה הרבה יותר פשוטה ויעילה.

חומרי גלם

לאנשים רבים יש משיכה לחומרי גלם מסוימים, כמו למשל עץ, מתכת, שיש, זכוכית וכדומה. אם זה המקרה אצלכם אתם יכולים להשתמש בחומרי הגלם כחוט מקשר בבית שלכם. אם אתם ממש אוהבים זהב אתם יכולים להשתמש בו בחללים השונים, כמו גם במטבח.

יש המון אפשרויות מוזהבות לבחור מהן כמו למשל גופי תאורה, פמוטים, ידיות לארונות, אלמנטים דקורטיביים, עציצים ועוד. כמובן שלא כולם צריכים להיות בחלל המטבח, אפשר לפזר את הפריטים המוזהבים ברחבי הבית כדי לקשר בין החללים השונים. אותו הדבר עם חומרי גלם אחרים.

ריצוף

שיטה אחרונה לשמור על אחידות בין המטבח לבין שאר חללי הבית היא על ידי הריצוף. בחללים קטנים ריצוף אחיד יגרום לחלל להיראות גדול יותר. כך למשל רצפת עץ במטבח ובשאר חללי הבית תעזור לכל החללים להיראות מחוברים. אם אתם רוצים להוסיף צבע ועניין תוכלו לזרוק על הרצפה שטיחים.

אם הריצוף שונה ואינכם מתכוונים להחליף אותו כרגע, תוכלו לחבר בין המטבח לשאר החללים על ידי שטיחים באותם צבעים או מאותם חומרים. במידה והרצפות שונות ושטיחים אינם אפשרות, פשוט צבעו את כל הקירות בצבע אחד אחיד וניטרלי אשר יעזור ליצור תחושה של זרימה בין כל החללים.

ולסיכום, כדי לחבר את המטבח החדש לעיצוב הבית, פשוט לכו עם ההעדפות העיצוביות שלכם. אם תיצמדו לסגנון שלכם ותבחרו פריטים שאתם באמת אוהבים, סביר להניח שכולם יעבדו טוב יחדיו.