רהיטים כללי

ככה תחסכו כסף עבור השיפוץ הבא של הבית שלכם

בשעה טובה הגעתם להכרעה, שאת הבית הגיע הזמן לשפץ ולחדש. להחליף את הקרמיקה, לשבור קיר או שניים, להוסיף פרקט מעץ מהודר ואפילו להרחיב את החצר. בחירות עיצוביות הינן חלק משמעותי ואף קריטי בתהליך שיפוץ הבית, אך קודם לכן עולה השאלה, כיצד תוכלו לחסוך כסף לשיפוץ הקרוב של הבית שלכם? זאת כמובן בידיעה שעלות הגשמת חלומותיכם חייבים להיות מכוסים גם ברובד הפיננסי.

הבחירה הבטוחה והחכמה ביותר לחיסכון כספי הינה מסגרת אשראי. תקרת חיסכון שמזכירה את קופת החיסכון שהייתה לנו בתור ילדים ומסייעת לחסוך סכומים בלתי מבוטלים לאורך תקופות שנקבעות מראש בהתאם לצרכים שלכם.

מה היא מסגרת אשראי?

גובהו של הסכום שהבנק מאפשר ללקוח להוציא בכל חודש, גם אם החשבון נמצא במינוס הוא מסגרת האשראי. מסגרת האשראי קובעת בעצם את המינוס המקסימלי שהלקוח יכול להגיע אליו באישור הבנק.

אם החשבון נמצא ביתרת זכות של אלף שקלים בלבד אולם מסגרת האשראי היא עשרת אלפים שקלים, יוכל בעל החשבון למשוך מחשבונו עד אחד עשר אלף שקלים, למרות שביתרת החשבון מצוי פחות כסף. במידה ובעל העסק זקוק לטווח תנועה רחב יותר גדולה יותר הוא יכול לבקש להגדיל את מסגרת האשראי בהתאם לצרכיו וצרכי העסק שלו.

מסגרת האשראי מאפשרת גמישות פיננסית עד תאריך כניסת המשכורת המיועדת ובין תשלומי שכר דירה, לימודים ועוד תשלומים שוטפים היורדים חודשית. גובה מסגרת האשראי נקבע בסיוע מומחית או מומחה לכך בהתאם לנתוני שכר וחסכונות.

במקרה וישנה חריגה ממסגרת האשראי, הלקוח משלם עלי ריבית וייתכן שיחזרו חיובים וצ'קים.

כיצד מסגרת האשראי מסייעת בחיסכון כספי?

מסגרת האשראי מגבילה ומסדרת לכם את גובה ההוצאות אשר אותם אתם שואפים להוציא, בהתאמה כך גם תוכלו להיות בבקרה מול איזה סכום אתם עומדים, ואיזה סכום תעדיפו שלא לעבור. מעקב אחר החשבון, ומודעות להכנסות השוטפות מתחזק באמצעות מסגרת האשראי. מער לכך, הידיעה שכל חריגה תחויב בעמלות – הינה סיבה מצוינת לשמור על המסגרת ולא לחרוג ממנה, וכך לחסוך כסף לשיפוץ הבא, לאירוע הבא או אפילו לחופשה מיוחלת. מסגרת אשראי היא כניסה להתחייבות כנגד התאגיד הבנקאי או חברת האשראי. כלומר, זוהי יתרת חובה מול הגוף הפיננסי שיש לה שני סוגי עמלות – עמלת הקצאת אשראי וריבית על מסגרת אשראי.

מדוע גובה ההכנסה והחסכונות מותאמים למסגרת האשראי?

מסגרת האשראי איננה בהכוונה להיות "הכנסה נוספת" בעבור המשתמשים בסוג מסגרת זו, אלא פורמט יעיל לחיסכון. ככל שמסגרת האשראי מותאמת יותר ללקוח, כך יוכל לחסוך באופן המוצלח ביותר סכומים בלתי מבוטלים.

לפי הוראות החוק באשר ל"ניהול מסגרות אשראי בחשבונות עובר ושב", שנכנסו לתוקף בשנת 2006, הבנקים מחויבים להתאים את מסגרת האשראי ליכולת ההכנסה של בעל החשבון.