רהיטים כללי

איפה כדאי להתקין כספת ביתית?

איפה כדאי להתקין כספת ביתית

אם אתם מחזיקים הרבה חפצים יקרי ערך בבית, עליכם לוודא שיש לכם ביטוח דירה עם כיסוי מקיף במיוחד, אבל זה לא מספיק. כדי שתוכלו לישון בשקט בלילות, עליכם לעשות כל מה שאתם יכולים על מנת להגן על הרכוש שלכם.

אחת הדרכים לעשות את זה היא התקנה של כספת ביתית. לפני שאתם עושים את זה, עליכם להחליט מה יהיה המיקום הטוב ביותר עבור הכספת.

על מדף או בתוך רהיט

זהו מיקום נוח מאוד, מכיוון שלא תצטרכו להתכופף בשביל לגשת אל הכספת ולפתוח אותה. מומלץ לעגן את הכספת לקיר בטון, בשביל לוודא שלא תזוז ממקומה.

אם אתם בוחרים בפתרון הזה, עדיף להניח את הכספת על מדף שנמצא בתוך ארון, על מנת שתהיה מוסתרת כל עוד הארון סגור. קחו בחשבון שתצטרכו לחורר את גב הרהיט כדי שהכספת תהיה צמודה לקיר, או שהברגים יצטרכו להיות ארוכים מספיק כדי לעבור דרך העץ ולתוך הקיר.

לחילופין, אפשר לעגן את הכספת ישירות לעץ של הארון, אבל אז היא תהיה הרבה פחות מאובטחת. עץ אינו חומר חזק במיוחד, ופורצים יוכלו לחלץ את הכספת עם הכלים המתאימים ומספיק זמן.

בתוך הקיר

אם הכספת שלכם לא עמוקה מדי, אתם יכולים להטביע אותה בקיר. הקיר צריך להיות מספיק עבה, ובכל מקרה זה לא פשוט לביצוע, אז כדאי להתייעץ עם איש מקצוע.

החור בקיר צריך להיות די גדול, מכיוון שמלט עלול להפעיל לחץ על הכספת ולהקשות על פתיחתה. יש להתקנה כזו מספר יתרונות: הכספת מאובטחת היטב, נגישה מאוד וקלה להסתרה.

מנגד, יש גם חיסרון משמעותי: אם הכספת שלכם תתקלקל, יהיה קשה מאוד לחלץ אותה כדי להביא אותה לתיקון.

מעוגנת על הרצפה

אם הכספת שלכם גדולה מספיק, והקיר שלכם אינו קיר בטון אלא גבס, אתם יכולים להשאיר את הכספת על הרצפה ולעגן אותה שם. היא תהיה מאובטחת כהלכה ונגישה בקלות, אך תצטרכו להתכופף כדי לפתוח אותה. שימו לב שזה ממש לא מתאים לכספות קטנות.

כמו כן, על הרצפה תתקשו מאוד להסתיר את הכספת, אבל אתם יכולים לנסות לכסות אותה בדרכים שונות.

מוסתרת ברצפה

אם הכספת קטנה, אתם יכולים ממש להכניס אותה לתוך הרצפה, אלא אם מדובר בפרקט. כל עוד הרצפה שלכם עשויה ממלט או מבטון, אתם יכולים להטביע אותה, ואז היא תהיה מוסתרת לחלוטין.

זה בטיחותי, אבל לא מאוד נוח: תצטרכו להזמין איש מקצוע לבצע את ההתקנה, לא יהיה לכם קל לגשת לכספת והכי גרוע – היא תהיה חשופה לאבק ולמים, שעשויים לחדור לתוכה או להרוס את המנגנון של המנעול.

בשורה התחתונה

לא משנה איפה תתקינו אותה, כספת עוזרת לשמור על חפצים יקרי ערך, ומספקת שכבת הכנה מעבר לפוליסה של ביטוח תכולה.

קרדיט תמונה pexels