רהיטים כללי

לרכוש ספות מעוצבות וגם פרקטיות

לרכוש ספות מעוצבות וגם פרקטיות

בעת עיצוב של דירה, המקום הראשון שנדאג לעצב הוא כמובן הסלון. אחד הרהיטים הכי מרכזיים בסלון, זו כמובן הספה. רוב האנשים חושבים על העיצוב של הספה בסלון, אך יש מספר דגשים נוספים הקשורים בפרקטיות שלה כמו האפשרות של ניקוי ספות או נוחות הספה. בכתבה הבאה נדבר על הפרמטרים החשובים שכדאי לשים אליהם לב בעת רכישה של ספה.

על מה לשים דגש כאשר אתם רוכשים ספה?

1. נוחות

אחד הדברים החשובים בבחירת ספה זו הנוחות. אנו רוצים רכוש ספה שנשב או נשכב עליה והיא תהיה נוחה עבורנו. וודאי תבחינו בעת חיפוש הספה שלכם כי יש ספות עם ריפוד קשיח יותר ויש כאלו עם ריפוד יותר רך. עליכם לשבת על הספות הרלוונטיות עבורכם בעיצוב שלהן ולהרגיש האם הן נוחות לכם. נסו להבין האם אתם אנשים שאוהבים את הרגשת הריפוד הרך או את הרגשת הריפוד הקשיח יותר.

2. גודל ביחס לחלל

לגודל הספה משמעות עצומה על המראה בעיצובי של החלל. ברכישת ספה, אנו לא רוצים ליצור מראה עמוס מידי או מראה ריק. בעניין זה חשוב מאוד לשים לב לעיקרון עיצובי ייחודי של מעצבים בתים והוא נקרא עיקרון השני שליש. לפני רכישת ספה, גשו למדוד את החלל שבו תניחו אותה. קחו בחשבון כי גודל הספה צריך להיות שני שליש מגודל החלל. את העיקרון העיצובי הזה תוכלו ליישם אחר כך כאשר תרכשו שולחן סלון ושטיח לסלון.

3. שזלונג

אם ברצונכם לרכוש ספה עם שזלונג, הרי שאתם חייבים לשים לב לאיזה צד השזלונג פונה. אם לא מדובר בדירה שלכם ואתם גרים בשכירות, תמיד תעדיפו לרכוש ספת שזלונג מודולארית שמאפשרת לכם לשנות את צד השזלונג בהתאם למקום המגורים.

4. סוג הבד

סוג הבד הוא ללא ספק אחד המאפיינים הפרקטיים בספות. כאשר אתם רוכשים ספה, עליכם לוודא שאתם רוכשים ספה עם בד שקל לנקות. רבים מאיתנו נוהגים לארח בסלון שלנו, להגיש אוכל, עוגות ושתיה ומטבע הדברים, הספות מתלכלכות וצוברות כתמים. כאשר אתם רוכשים בד רחיץ או בד שלא סופג כתמים, הרבה יותר קל לבצע ניקוי שלהן. כמו כן, כדאי לדעת שכיום ניתן להזמין ניקוי ספות בבית הלקוח אחת לשנה וכך להסיר כתמים קשים ולשמור על הספה לאורך זמן.

5. גובה הספה בחלקה התחתון וחלקה העליון

לגובה הספה בחלקה העליון קיימת משמעות עיצובית. אם יש אנשים שמעוניינים לעצב את הקיר שמעל הספה בספרייה, מדפים או תמונות גדולות, הרי שספה נמוכה תתאים יותר לעיצוב כזה. אם אתם מעוניינים שהזרקור בסלון יהיה על הספה, הרי שספה גבוהה תתאים יותר. גם לגובה הספה בחלקה התחתון יש משמעות, אך לא עיצובית, אלא פרקטית. כאשר החלק התחתון גבוה, יותר קל לבצע ניקיון ספות. לרובנו אין נטייה לשים לב לפרטים קטנים אלו, אך הם בהחלט חשובים עבור הנוחות שלנו מהספה והעיצוב שלה.

קרדיט תמונה pexels