רהיטים כללי

בחירת רהיטים נוחים לחדר הלמידה

לימודים אקדמיים מלאים בקורסים קשים, בחינות מאתגרות ולעתים גם בהתנסות מעשית. קליטת מידע חשוב, שינון חומר ותרגול, הם מרכיבים חשובים עבור כל סטודנט באקדמיה.

עם זאת, הניסיון לאזן בין לימודים וקורסים בתואר בניהול או בחינוך, לצד שאר ההתחייבויות שלכם, יכול להיראות כמו משימה בלתי אפשרית. החדשות הטובות הן שעם קצת אסטרטגיה, תכנון וארגון, תוכלו ליצור לעצמכם סביבת לימודים פורייה, שתאפשר לכם להתמודד עם כל מטלה או בחינה בנוחות ובנעימות.

דרכים מובילות ליצירת מרחב לימודי בבית

צרו פרטיות

יצירת אזור ייעודי ללמידה ללא הסחות דעת, היא המפתח לסביבת למידה שתהיה נעימה ופרודוקטיבית. במידת האפשר, נסו לנצל את שטח הלימוד שלכם ללימודים בלבד. בחרו בשולחן ובכיסא ארגונומיים שישמרו על בריאות הגוף גם לאחר שעות רבות של ישיבה. הפכו את אזור הלימוד לחלל ייעודי שישמור על הקשר שלו ללמידה. למשל, בחרו בכורסה שעליה תוכלו להתרפק ולקרוא חומר לימודי, כשאתם לא חייבים לשבת וללמוד דווקא ליד השולחן.

הטלפון יכול להיות מקור גדול להסחות דעת בזמן הלימודים ועלול להשפיע על המיקוד ועל ניצול יעיל של הזמן שלכם. כבו את הטלפון או העבירו אותו למצב טיסה. למרות שקל יותר לומר מאשר לעשות זאת, כיבוי זה יכול לשחרר אתכם נפשית. אז אם אתם לא מצפים לשיחה חשובה, בכול פעם שאתם מתיישבים ללמוד, כבו את הטלפון.

התקינו תאורה טובה

בני אדם אוהבים אור טבעי. כל מי שעבד אי פעם תחת אורות פלורסנט במשך כמה שעות ביום, יודע שהתאורה יכול לשפר את החלל או להרוס אותו. אפילו מעט אור טבעי שמצליח לחדור לחדר, יכול להביא אתו את החום והחיוניות הנחוצים ליצירת חלל לימוד פרודוקטיבי.

נסו להעמיד את השולחן ליד חלון שמאפשר לאור הטבעי להסתנן פנימה כשאתם יושבים ולומדים. אור טבעי בריא גם פיזית וגם רגשית.

כשאתם יושבים שעות ממושכות מול המחשב בחדר עם תאורה גרועה ומנסים לקרוא ולהתמקד בחומר, זה יכול להשפיע על בריאות העיניים שלכם. לא תמיד תאורת החדר הרגילה מספיקה כדי לתמוך בהיגיינת ראייה טובה לתקופות לימוד ממושכות. ודאו שבאזור הלמידה שלכם יש הרבה אור.

אור שמגיע מאחוריכם או מעבר לכתף ונופל על הספר שאתם קוראים כשאתם מתרווחים על הספה, יכול להיות יעיל מאוד. וכאשר מדובר בשולחן העבודה שלכם, עדיף למקם את בסיס המנורה בגובה הסנטר, כך שמקור האור יישאר מחוץ לעיניים.

הפכו את סביבת הלמידה לנוחה

נוחות אינה בהכרח הישענות אחורה בכיף על הספה. בחרו בכיסא מחשב שמציע תמיכה ונוחות. הכיסאות הטובים ביותר ללימודים הם אלה שמגיעים עם תמיכה ארגונומית שמציעה לגוף תנוחת ישיבה ללא לחצים מיותרים על הגב, בעיקר הגב התחתון. יציבה טובה משפרת את מצב הרוח ואת היכולת שלכם להתמקד, ומאפשרת לכם לעבור במהירות ממשימה אחת לשנייה.

חשוב לשבת על הכיסא כאשר כפות הרגליים שלכם מונחות שטוחות על הרצפה, והברכיים נמצאות בזווית של 90 מעלות. משטח השולחן אמור לאפשר לכם להניח את אמות הידיים על השולחן, כך שתוכלו להקליד בלי להפעיל לחץ מיותר על המפרקים.

שלטו ברעש

יש סטודנטים שאוהבים להאזין למוזיקה בזמן שהם עוברים על חומרי הלימוד. שירים יכולים להכניס אתכם למצב רוח טוב, אבל אם אתם מוצאים שהמילים של השירים מסיטים את תשומת הלב שלכם מהתוכן הלימודי, אולי השירים האלה לא כל כך פרודוקטיביים עבורכם. במקום זאת, נסו להקשיב למוזיקה אינסטרומנטלית שיכולה להציע את אותם אפקטים נעימים מבלי להסיח את דעתכם מהמילים הרשומות בטקסט שאתם לומדים.

הוסיפו ניחוח לסביבת הלימוד שלכם

אם אתם זקוקים לקצת דרבון כדי להתגייס ולהתחיל ללמוד, נסו להשתמש בשמן אתרי. שמני לבנדר, רוזמרין ומנטה הוכחו כניחוחות המגבירים את הריכוז והמיקוד. לפני שאתם מתחילים לשקוע בלמידה נסו לטפטף מעט ניחוח על פרקי הידיים, או בצלוחית בחדר ותוכלו ליהנות מלמידה נעימה ופרודוקטיבית.