רהיטים כללי

טיפים לעיצוב הבית

tips for home design

בשעה טובה רכשתם דירה! אחרי שטיפלתם בכל הפרוצדורות והנושאים הפחות "זוהרים" וכיפיים כמו: סגירת הלוואת המשכנתא, התנהלות מול הקבלן, ביטוח מבנה וחיים ועוד.. מגיע הרגע להתפנות לדברים החווייתיים והמהנים יותר ובראשם: עיצוב הבית – כאשר בסופו של הליך העיצוב, תוכלו ליהנות לא פחות מאשר מדירת החלומות שלכם.

המטרה המשותפת עבור כל מי שרוכש לעצמו דירה, היא כמובן ליהנות מבית נעים וכיפי למחיה – דירה אשר תתאים לסגנון החיים שלכם ושל שאר בני הבית, דירה אשר מושם בה דגש גם על נושאים פונקציונאליים וגם על נושאי נראות ואווירה.

אז אם גם אתם רוצים ליהנות בסופו של תהליך מדירה מעוצבת ומרשימה, להלן מספר טיפים אשר יסייעו לכם בהשגת אותה המטרה:

החלטה – לעצב את הבית באופן עצמאי או להיעזר במעצב פנים?

בשלב הראשון, כדאי לקבל החלטה האם אתם חשובים שאתם מסוגלים וערוכים לעצב את הבית שלכם באופן עצמאי או שיש לכם צורך בשירותיו של מעצב פנים לצורך המטרה.

כמובן שקבלת ההחלטה מתבססת במידה רבה על גובה התקציב אותו אתם יכולים ומעוניינים להקצות עבור המטרה.

כידוע, שירות של מעצב פנים יכול להיות כרוך בסכום כסף לא נמוך – יחד עם זאת, במידה ומקפידים לבחור בתבונה את המעצב ולוודא שמדובר במעצב אשר מחזיק בידע, בניסיון ובכלים לעצב את הבית בצורה איכותית ותוך מענה על מלוא הדרישות והצרכים של הדיירים.

לעומת זאת, עיצוב עצמאי יכול לחסוך לכם לא מעט כסף, אבל אם לא תתגייסו למטרה ותקדישו לה את הזמן ואת תשומת הלב המתאימים, לא בטוח שתהיו שבעי רצון עם ההחלטה.

לייצר צ'ק ליסט ייעודי

יש לחתור לבצע את כל הפעולות הנדרשות לצורך עיצוב הבית בצורה המושלמת. כחלק מכך, כדאי להכין צ'ק ליסט מקדים אשר יכלול הן את כל הפעולות אותן אתם צריכים לעשות במסגרת העיצוב והן את כל מה שאתם צריכים לקנות לצורך עיצוב הבית על חלליו השונים: לדוגמא, מיטות, שולחן, מספר כיסאות, תמונות, אמצעי תאורה ועוד..

להתרשם מכמה שיותר קטלוגים

בכדי שתוכלו לקבל כמה שיותר רעיונות לגבי עיצוב הבית, ההמלצה היא להתרשם מכמה שיותר קטלוגים רלוונטיים. בעידן האינטרנט, ניתן לצפות בקלות בתמונות ודוגמאות לעיצוב הבית על חדריו וחלליו השונים. כדאי לשמור את כל התמונות שמצאו חן בעיניכם, לרשום לעצמכם את כל הרעיונות שאהבתם – ובשלבים הבאים, לראות אם אתם מעוניינים ליישם את אותם הרעיונות.

לתכנן תקציב

אין מה לעשות כנגד העובדה שעיצוב הבית מאפס, מצריך הוצאת סכומי כסף גבוהים. כחלק מכך, ההמלצה תהיה לתכנן את התקציב אותו אתם מקצים למטרה בצורה קפדנית. אחרי שהכנת צ'ק ליסט, תוכלו לבדוק מחירים של כל אחד מהאלמנטים אשר מצויים באותה הרשימה ובהתבסס על כך, להבין כמה אתם רוצים או מוכנים להשקיע בכל אחד מאותם אלמנטים.

להשקיע בחיפושים

זה אומנם נכון שכיום ניתן לבצע הזמנה של כל אותם אלמנטים לבית דרך רשת האינטרנט. יחד עם זאת, ההמלצה היא להסתובב גם בחנויות ובסניפים לרשתות לעיצוב הבית – כאשר, ברגע שמתרשמים מקרוב מהאפשרויות, ניתן לקבל החלטה מושכלת יותר לגבי הבחירה.

בהליך החיפושים, ניתן להתרשם גם מטרנדים שונים, ממחירים ולקבל בסופו של דבר את ההחלטה הטובה ביותר.

אם החלטתם לעצב את הבית, קחו בחשבון שלקחת על עצמכם אתגר לא פשוט – אבל אם תצליחו לעמוד בו ולייצר דירת חלומות נעימה ומרשימה, מעבר לתוצאה תוכלו ליהנות גם מתחושת הסיפוק – הטמונה בידיעה שאתם אלו שחתומים על התוצאה.

קרדיט תמונה: pexels