חיפוי קיר

איך לתלות מזנון צף

מזנון מעוצב לסלון דוק

אם אתם שואלים איך לתלות מזנון צף, כנראה שאתם לא הנדימנים ועזרה לא תזיק לכם. רגע לפני שמזמינים הנדימן עבור התקנת מזנונים צפים, כדאי להבין במה בעצם העבודה הזאת כרוכה, כמה היא צפויה לעלות בכיס ומיהם אנשי המקצוע המומלצים לביצוע המשימה.

כשמו כן הוא, מזנון צף הוא סוג של כוננית או פתרון אחסון, אבל כזה שנראה כאילו הוא תלוי באוויר. מזנונים צפים אמנם נראים כאילו הם תלויים באוויר, אבל למעשה הם קדוחים לתוך הקיר, מה שמאפשר אחסון כבד בתוכם. אין הגבלת משקל אחסון, אבל כן צריך לדעת להתקין את המזנון בצורה נכונה כדי שהוא לא חלילה יקרוס. בתוך כך, הכלים הנדרשים עבור התקנות מהסוגים האלו הם:

  1. סט ברגים
  2. סט דיבלים תואמים לברגים
  3. מברג פיליפס
  4. מברג שטוח
  5. מברגה חשמלית או מפתח שוודי בהתאם לגודל הברגים
  6. מקדחה איכותית
  7. מקדח בקוטר של הברגים

אם בשלב הזה הלכתם לאיבוד, מומלץ להזמין הנדימן במרכז או בעיר המגורים הספציפית שלכם.

ללא הנדימן: מדריך מקוצר להתקנת מזנונים צפים

אם החלטתם לא להזמין הנדימן במרכז עבור התקנת מזנון צף, אנחנו נוכל להדריך אתכם בהתקנה בעזרת כמה צעדים יחסית פשוטים. חשוב לציין, ההוראות הבאות מתייחסות להתקנה פשוטה /של מזנון צף. כל מזנון עשוי להיות מותקן בצורה אחרת, מה שעשוי להצריך איש מקצוע או הנדימן.

החלק האחורי של המזנון: לכל מזנון יש חלק אחורי אשר אמור להיות מוצמד לקיר בסופו של דבר. הביטו בחלק הזה, שהוא בעצם הגב של המזנון. כעת, רואים חורים עגולים? אלו הם המקומות עבור הברגים, שיחזיקו את המזנון צמוד לקיר בסוף.

סימון נקודות קידוח: בקשו ממישהו לסייע לכם בהחזקת המזנון במקום היעד שלו, בעוד שאתם תסמנו עם עיפרון עיגול המסמן את מקום הקידוח (אותם חורים בחלקו האחורי של המזנון). כעת, הניחו את המזנון בצד.

קידוח המזנון: קידוח המזנון צריך להתבצע בקלות, אלא אם אתם במהלך הדרך נתקלים בבטון מזוין כמו למשל קירות תומכים. יש לקדוח באסרטיביות אך במדויק, ככה שלא תחרגו מאותם עיגולים שסימנתם בעיפרון.

דיבלים וברגים: לאחר הקידוח, יש להחדיר ראשית את הדיבלים לתוך החורים. עושים זאת בצורה ידנית, ואם הם לא נכנסים, בעדינות עם פטיש או בעזרת החלק התחתון של מברג פיליפס. יש לציין, בשלב זה תצטרכו עזרה מאדם נוסף כדי להחזיק את המזנון באוויר. כאשר מסיימים להבריג את הברגים לתוך הדיבלים, אפשר לעזוב את המזנון והוא אמור להחזיק באוויר.

אם מסתבכים בכל שלב כזה או אחר, הנדימן הוא איש המקצוע שכדאי לפנות אליו. צריכים ייעוץ? בצעו כעת השוואת מחירים בין הנדימנים להתקנת מזנון צף, חסכו כ-15% ומעלה על ההתקנה.